Interiéry

Stavební práce v interiéru

Jedná se o souhrn dílčích prací, které spolu ve finále tvoří kompletní celek a vytváří celkový dojem a harmonii interiérů jednotlivých místností .

Omítky a štuky jsou vesměs nejvíce používané finální vrstvy stěn a stropů domu. Zhotovují se buď ručně, nebo mechanickým nanášením omítací malty na zdivo. Štuková omítka se provádí ručně jako poslední vrstva před malováním interiérů.

Před každou etapou je nutné podkladní materiál řádně zpenetrovat vhodným penetračním nátěrem.

Sádrokartony: jednotlivé sádrokartonové desky se připevňují na ocelový rastr stropů a zdí. Spáry mezi deskami se tmelí a přebrušují. Výsledná malba na sádrokartonu nemá strukturu jednotlivých zrnek písku, jako štuková omítka, ale je hladká. Sádrokartonové konstrukce lze tepelně i protihlukově izolovat.

Obklady a dlažby. Keramická dlažba a obklad patří tradičně do skupiny nejžádanějších materiálů podlah a stěn koupelen, chodeb a místností s podlahovým vytápěním. Oba tyto materiály se kladou na vyrovnaný podklad, např. nivelační stěrkou a lepí se k tomu určenými lepidly. Spáry mezi jednotlivými dlaždicemi se vyplňují spárovací hmotou zvolené barvy, která může být dle požadavků cementová, nebo epoxidová. Opět zde platí zásada, že vždy před samotným zahájením lepení dlažby důkladně zpevníme podklad penetrováním.

Podlahy dřevěné, laminátové či vinylové se kladou na vyrovnanou podlahovou plochu, kdy jednotlivé díly se do sebe upevňují systémem pero-drážka a jako celek tvoří plovoucí podlahu. Po obvodu jednotlivých místností se takto zhotovená podlaha zakončí lištami, které opět mohou být dřevěné, nebo odýhované.

Dřevěné stropy. Jde o trend posledních let. Postup podkladové konstrukce je totožný jako u sádrokartonového stropu. Na tuto konstrukci se potom montují stropní obkladové desky či palubky z nejrůznějších dřevin, které se finálně natírají lazurou zvoleného odstínu a barvy.

Stavebních a dokončovacích prací v interiérech je celá škála a vždy platí, že pozornost k detailům detail tvoří dokonalý celek.